HOME
KURZY
WORKSHOPY
PREDNÁŠKY a SEMINÁRE
TERAPIE
POHYBOVÉ CVIČENIA
KLUB MODRÝ VRCH
OZ GAIA
ČAJOVŇA
MASÁŽE
ODKAZY
NOVINKY
DZOGCHEN COMMUNITY
KDE NÁS NÁJDETE
KONTAKT


  • Pohybové cvičenia

 

Joga

http://www.5min.com/Video/A-Guide-To-Hatha-Yoga-24861271


Ide o meditačnú a zároveň  pohybovú terapiu, ktorej cieľom je zjednotiť myseľ, dušu i telo a dosiahnuť celkovú harmóniu. Jej korene siahajú do dávnej indickej histórie odkiaľ sa šírila do ostatných ázijských krajín. Tam sa neskôr modifikovala a obohacovala o nové prvky. Napríklad tibetská joga je dynamická, lebo na severe je chladnejšie podnebie, korejská varianta je obohatená o bojové cvičenie atď.
V joge je veľmi dôležité dýchanie. Ak dokážete ovládnuť vlastné dýchanie, pomôže vám to ovládať svoje telo aj myseľ a predovštkým emócie, ktorých potláčanie či nesprávne prežívanie spôsobuje mnohé choroby. Takisto je formou strečingového cvičenia, ktoré zlepšuje pohyblivosť bez ohľadu na vek. Je nenásilným, graduálnym cvičením, ktoré plne rešpektuje potreby jednotlivca a krok za krokom smeruje k plnohodnotnejšiemu životu.

V našom centre ponúkame pravidelné lekcie Hatha Jogy. Program kurzu je vhodný pre začiatočníkov a mierne pokročilých. Registrácie&kalendár: http://www.modryvrch.sk/2_3_html_terminy.php

Samotný význam slova Hatha sa prekladá ako sila alebo úsilie a doslova to znamená naučiť sa správne dýchať, úsilie získať psychickú a fyzickú silu, nájsť cestu k sebe a vyrovnať sa so samým sebou, vyformovať postavu  a zharmonizovať mysel a telo.

Benefity cvičenia: Joga má nesmierne veľa prínosov pre zdravie: zvyšuje flexibilitu a vitalitu, posilňuje imunitný, obehový a endokrinný systém, odstraňuje depresiu a stres, zlepšuje koncentráciu, lieči osteoporózu a bolesti chrbta. Ozdravuje celý organizmus, zvyšujejeho zdatnosť a vnímavosť cez cvičenia, ktoré sú nenáročné, šetriace kĺby a aktivújúce činnosť vnútorných orgánov.

Príďte vyskúšať!


Tai Chi

Tai Chi je tradičné čínske umenie, ktoré spočíva v pomalých, pokojných a pružných cvikoch. Je to pohybová meditácia, ktorá harmonizuje telo, myseľ a ducha. Má dve formy bojovú a nebojovú, ktorá sa mnohé roky využíva ako zdravotné cvičenie. Je zamerané na vnútornú disciplínu a spája sa s hlbokým dýchaním. Každý úkon má význam a dôležité je cvičiť pri plnom sústredení a uvedomovaní si vlastného tela. Postupným aplikovaním jednotlivých cvikov sa zlepšuje tok energie v celom tele a nastáva psychické uvoľnenie.

Benefity cvičenia Tai chi: Znižuje stres, zlepšuje rovnováhu a zvyšuje flexibilitu. Pomáha pacientom s artritídou, vysokým krvným tlakom, so sklerózou multiplex, pri problémoch s krvným obehom i stresom.

V našom centre môžete absolvovať Workshopy Taichi

Registrácie&kalendár: http://www.modryvrch.sk/2_3_html_terminy.php


Čchi kung

Staré čínske cvičenie čchi-kung (Qigong) je zamerané na duchovný tréning a ozdravovanie. Toto umenie človeku pomáha pochopiť život, skutočné hodnoty a odhaľuje v ňom tvorivé schopnosti, čoho následkom je aj upravenie zdravotných problémov. Ide o prácu s energiou človeka, realizuje sa sériou pohybových a tichých meditatívnych cvičení, ktoré sú jednoduché a vhodné pre všetkých ľudí bez obmedzenia.Napohľad jednoduché cvičenia sú dokonale prepracované a cvičenci graduálne zlepšujú svoju stabilitu, prehlbujú dýchanie a posilňujú svoju životnú energiu, s ktorou sú po dlhšom čase schopní naj veľmi efektívne pracovať. Systém čchi-kung cvikov má viac stupňov, od získavania energie cez utíšenie mysle po pochopenie vlastnej duše a celého života.
V našom centre ponúkame pravidelné lekcie Čchi kung- systém 8 brokátov. Jedná sa o uceléný systém jednoduchých a pritom veľmi efektívnych cvičení, ktoré jemne dynamickou formou revitalizujú vnútorné orgány, harmonizujú meridiány a tak zlepšujú celkový fyzický a duševný stav.

Benefity cvičenia čchi-kung (Qigong) : Metódu si pochvaľujú najmä pacienti s chronickými chorobami, cukrovkou, syndrómom vyhorenia, vhodná je aj na odbúranie stresu a únavy, zlepšuje imunitu a navodzuje psychickú vyrovnanosť.

Program kurzu je vhodný pre začiatočníkov a mierne pokročilých.

Registrácie&kalendár: http://www.modryvrch.sk/2_3_html_terminy.php

Príďte vyskúšať!

Zdravotné cvičenie

Pripravujeme.


Cvičenie pre tehotné

Pripravujeme.