HOME
KURZY
WORKSHOPY
PREDNÁŠKY a SEMINÁRE
TERAPIE
POHYBOVÉ CVIČENIA
KLUB MODRÝ VRCH
OZ GAIA
ČAJOVŇA
MASÁŽE
ODKAZY
NOVINKY
DZOGCHEN COMMUNITY
KDE NÁS NÁJDETE
KONTAKT


 • Kurzy práce s telom, dychom a energiou
 • Integrácia dychu a tela


  Kurz  integrujúcich masáží - práca s telom podľa Dr. Schmitta
  pod vedením lektorky Dagmar Jančovej

    „Rast a vývoj je len  tam, kde je priestor pre dianie.
  Priestor pre dianie je len tam, kde je uvoľnenie.
                                                                                                    Uvoľnenie  je len  tam, kde prúdi dych.“
                                              L. Schmitt

  O masáži
  Dr. Ludwig Schmitt (1925-1965) bol nemecký fyzioterapeut. V rámci svojej profesie sa začal zaujímať o jogu a meditáciu a súvislosti medzi fyzickými a psychickými procesmi. V lekárskej praxi  začal využívať dýchanie k podpore prirodzených  liečivých síl tela, uvoľneniu chronických stavov  bolesti, k zmierneniu fyzického i psychického  napätia a k ovplyvneniu funkcií vnútorných orgánov  cez reflexné zóny. Postupne tak začal vyvíjať nový terapeutický smer, v ktorom spojoval  anatomické a fyziologické poznatky o ľudskom tele s východným filozofickým a liečebným prístupom.  Integrujúca masáž vychádza z poznatku, že opakované stresy a nevyriešené problémy sú  príčinou zvýšeného napätia v určitých svalových skupinách. Spôsobujú tvrdnutie  spojivovému tkanivu,  opuchy, skracovanie svalov apod. a priamo či nepriamo narušujú, zadržujú či blokujú fyziologické dýchanie, dychový pohyb a tým aj prúdenie energie. Prejavy takýchto blokov sú rôzne, od zlého držania tela cez chronické bolesti, oslabenie imunitného systému, k pocitom úzkosti, strachu apod. Práca s telom podporujú prirodzenú telesnú  cirkuláciu, aktivuje samoliečivé schopnosti a  nastolenie rovnováhy. Akonáhle človek pocit  rovnováhy zažije, začne sa v ňom cítiť pohodlne a tak sám sebe skomplikuje návrat do predchádzajúceho stavu.  Pri masáži sa pracuje s celkovou energiou ľudského tela na základe práce s povrchovými i hĺbkovými svaly. Postup masáže je riadený výdychom, s ktorého pomocou sa smeruje k uvoľneniu blokov  v tele. Integrujúca masáž je výborným prostriedkom pre odstránenie psychosomatických  problémov, hlavne  problémov spojených s nadmerným stresom a vyčerpaním. Môže byť veľmi účinná tiež pri depresiách, nespavosti, bolestiach hlavy a chrbta, pri blokáde nervov a kĺbov. Sprostredkováva lepšie vnímanie vlastného tela a tým i citlivejšie vnímanie života.

   „Dych je spojením medzi telom a dušou. V trojuholníku  telo- duša-myseľ  sú všetky zložky vo vzájomnom  vzťahu“
  L. Schmitt

  O kurze:

 • V úvodnom kurze sa dozviete niečo z teórie a naučíte sa integrujúcu masáž chrbta, hrudníku, krku, tváre, chrbtice a ďalšie uvoľňujúce cvičenie. Možnosť prespania v mieste  kurzu vo vlastných spacákoch za 2 eur/noc.

Témy kurzu:

  • Teória integrácie dychu a tela
  • Kontraindikácie
  • Praktická výučba

Rozsah: 23 hodín

Cena:  160 eur, pre členov 144 eur

nie si člen? http://www.modryvrch.sk/7_html_ziadost.php

V cene kurzu:

  • Výučba teórie a praxe
  • skriptá či študijné materiály,
  • masážne emulzie a oleje,
  • občerstvenie,
  • osvedčenie

 Registrácia a termíny:http://www.modryvrch.sk/2_3_html_terminy.php

Upozornenie: Na kurze budete intenzívne masírovaní, preto je dobrý zdravotný stav /t.j. žiadne známe chronické alebo akútne  prebiehajúce ochorenie/ podmienkou k účasti. Zlý alebo zatajený zdravotný stav je vlastným rizikom zúčastneného.